İncelemesi.NET

Oppo Reno2 İncelemesi

  • Yazar AhmetZekiTasgar Tarafından 20-04-2020, 20:10 Tarihinde Paylaşılmıştır !

OPPO Reno2 Z, OPPO'nun diğer modelleri gibi oldukça ince bir işçilik ve kaliteli malzeme ile geliştirilen bir telefon olmuş. Her ne kadar bu model orta segmentin bir üyesi olsa da, açıkçası verdiği his premium seviyede, üst segment bir amiral gemisi statüsünde diyebiliriz.
Arka yüzde cam yüzey kullanan ve telefonu 2 farklı renk seçeneğiyle kullanıcılara sunan OPPO, Gök Beyazı ve Gece Mavisi kaplaması ise güzel bir görünüme imza atmış. Daha çok sade bir tasarım isteyen kullanıcılar elimizdeki Gök Beyazı renkli modelini tercih edeceklerdir kanaatindeyiz. Gece Mavisi modeli ise, gradyan tasarımıyla işlenmiş bir model. O modelin dış kaplaması ışığa göre renk değiştiriyor ve dikkat çekici bir görünüm elde ediyor.
Reno2 Z, kenarlara doğru kavisli hatlarıyla ele oturan yapısıyla kullanımı rahat bir telefon. Kenar çerçeveleri metalik yapıda, ön ve arka yüzeyler de Corning Gorilla Glass 5 ile korumalı. Bu sayede dayanıklı bir model olan telefon, ekranında halihazırda sağlam bir koruma filmi de bulunduruyor. Ayrıca telefonun kutu içeriğinde deri görünümlü bir kılıfın yer aldığını da söyleyelim. Öte yandan yine kutu içinde 20W'lık şarj adaptörünü ve telefonun şık kulak içi kulaklıklarını da bulabiliyorsunuz.
Reno2 Z'nin çevresine baktığımızda sağ tarafta güç butonunu, sol tarafta ise ses butonlarını görüyoruz. Yine sağ kenarda telefonun SIM kart ve microSD kart çekmecesi yer alıyor. Alt kısımda ise 3.5 mm kulaklık girişi, USB-C portu ve hoparlör mazgalı yan yana bulunuyor. Ekranın üstünde ise Reno2 Z'nin dikkat çekici pop-up kamerası karşımıza çıkıyor.

Bokeh Efektli Pop-up Kamera

Daha önceki Reno modellerinden de aşina olduğumuz gibi Reno2 Z'nin de üst tarafında gizli bir pop-up kamera yer alıyor. Kamerayı bu şekilde kullanarak ekranı bir delik veya çentik alanıyla meşgul etmemeyi tercih eden OPPO, pop-up kamerayı oldukça güzel işlemiş. 16 MP çözünürlüğünde selfie fotoğraflar çekebilen ön kamera, ayrıca fotoğraf veya video çekerken gerçek zamanlı bokeh efekti de uygulayabiliyor. Böylece selfie fotoğraflarınızda veya videolarınızda çevrenizi bulanıklaştırarak kendinizi ön plana çıkartabiliyorsunuz.

“ DUYURU : Bizlere Destek İçin Konuya Yorum Atmayı Unutmayın !”
  • Etiketler :
  • Sosyal Medya'da Paylaş:
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız