İncelemesi.NET

Huawei Mat 30 Telefon İncelemesi

  • Yazar AhmetZekiTasgar Tarafından 20-04-2020, 20:10 Tarihinde Paylaşılmıştır !

Google bunların başında geliyor ve yeni Huawei telefonların hiçbirinde Google servisleri yer almıyor. Buna karşılık açık kaynak kodlu olan Android işletim sistemi ise Mate 30 Pro da dahil yeni Huawei telefonlarda olacak.
Huawei, açık Android ekosisteminin şimdilik ilk tercihleri olduğunu söylüyor, fakat "bunu kullanamazsak kendi ekosistemimizi geliştirecek gücümüz de var," diyerek açıkçası aba altından sopa göstermeyi de ihmal etmiyor.

Öte yandan Huawei, artık ABD tarafından uygulanan yasak kalksa bile Google hizmetlerine geri dönmek istemediğini de söylüyor. Google'a karşılık olarak hazırladığı sistem ise Huawei Mobil Servisleri (HMS) olurken, Google uygulama marketine rakip olarak geliştirdiği AppGallery'yi ise tüm hızıyla geliştirmeyi sürdürüyor ki şu an elimizdeki telefonda da bu uygulama marketi mevcut.
Yalnızca 7 ay içinde bu uygulama mağazasına pek çok yerli yabancı uygulama eklenmiş durumda. Çin'de kurulan yazılım kampında harıl harıl çalışan Huawei'nin Google'a karşı ciddi rakip olacağı aşikar gibi görünürken, öte yandan Huawei'nin 12 Şubat'ta da Turkcell ile yeni bir iş birliğini duyurması bekleniyor. Bunun Huawei Mobil Servisleri ve uygulama mağazası AppGallery'e ilişkin bir duyuru olacağını düşünüyoruz. Onunla ilgili haberleri de elbette sizlerle 12 Şubat'ta paylaşacağız.

“ DUYURU : Bizlere Destek İçin Konuya Yorum Atmayı Unutmayın !”
  • Etiketler :
  • Sosyal Medya'da Paylaş:
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız